Jak poprawić pamięć i koncentrację?

Opieka nad osobami starszymi nie należy do łatwych. W utrzymaniu sprawności fizycznej i intelektualnej bardzo pomocne okazują się różne formy aktywności. Do tych bardziej ciekawych, które można wykorzystać także w warunkach domowych należą kolorowanki, gry i puzzle dla seniorów

Jakie korzyści one przynoszą?

Psycholodzy już dawno zauważyli, że kolorowanki są wspaniałym lekarstwem na stres. Pomagają one wyciszyć się i odstresować. Do tego dzięki nim można ćwiczyć zarówno pamięć, jak i koncentrację. Osoby, które szukają ciekawego prezentu dla seniora powinny zainteresować się właśnie kolorowankami. W sprzedaży pojawiły się już jakiś czas temu specjalne kolorowanki dla seniorów. Wiele z nich zostało przygotowanych specjalnie z myślą o osobach, które cierpią na demencję lub chorobę Alzheimera. Co ważne, kolorowanki dla osób mających problemy zdrowotne zostały przygotowane tak, że można wybrać wśród nich takie, które sprawdzą się w początkowym, jak i późniejszym stadium choroby. Dla wielu osób bardzo liczy się także to, że prezenty dla seniora w postaci kolorowanek nie należą do bardzo drogich. Aby zrobić prezent swojemu podopiecznemu nie trzeba wydawać bardzo dużych sum pieniędzy. Do tego kolorowanki można zakupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także internetowych. Dzięki e-sklepom kolorowanki dla seniorów mogą zakupić nawet osoby, które mieszkają z dala od dużych ośrodków miejskich. 

Kolorowanki to nie wszystkie pomysły na prezent dla seniora

Malowanie akwarelami, kredkami, a nawet tylko wodą po specjalnych kartkach to tylko jedna z form aktywności polecanych seniorom. W sprzedaży dostępne są także specjalnie przygotowane z myślą o potrzebach osób starszych puzzle i gry. Wszystkie gry, które przeznaczone są dla seniorów mają bardzo proste zasady. Oczywiście gry wymagają zaangażowania osób trzecich. Jeśli chodzi o puzzle dla seniorów, to wszystkie elementy w nich mają spore rozmiary. Jako prezenty dla seniora świetnie sprawdzi się popularna gra Chińczyk czy proste gry karciane. Oczywiście to tylko kilka propozycji, rynek oferuje znacznie więcej możliwości do wyboru.

Sprawność intelektualna i ruchowa seniorów nie jest oczywiście już taka sama jak o osób młodych. Doskonałą rozrywką dla osób starszych – zarówno tych zdrowych, jak i cierpiących na chorobę Alzheimera czy demencję – są specjalnie przygotowane dla nich kolorowanki, gry planszowe i puzzle. Co ważne, nie są one bardzo drogie i świetnie sprawdzają się jako prezenty dla seniorów z bardzo różnej okazji.